Warsztaty z dotowania i wyrównywania dotacji 14 listopada w Krakowie

Zapraszamy na warsztaty z dotowania, które odbędą się 14 listopada br. w Krakowie, w godz. 10.00-15.00.

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznej wiedzy z obszaru dotowania szkół i placówek niesamorządowych. Na warsztatach będziemy przede wszystkim liczyć, mniej teorii, więcej praktyki.

Szkolenie będzie składać się przede wszystkim z praktycznych przykładów i ćwiczeń. Na rzeczywistym przykładzie pokażemy jak policzyć podstawową kwotę dotacji, wskaźnik zwiększający, jak dokonać aktualizacji i wyrównania kwoty dotacji. Przedstawimy przykładowy model obliczeniowy służący do aktualizacji i wyrównywania dotacji w samorządzie, uwzględniający zmienną liczbę uczniów dotowanych w poszczególnych miesiącach oraz ustawowe ograniczenie zmiany wysokości dotacji.

Po szkoleniu pracownik samorządu, obliczając dotację dla placówek i szkół dotowanych, będzie mógł wykorzystać zdobyte umiejętności praktyczne – z jednej strony będzie mieć pewność, że prawidłowo stosuje algorytmy zapisane w ustawie, z drugiej strony będzie mógł w prosty sposób dokonać niezbędnych kalkulacji.

Ponadto część szkolenia zostanie poświęcona na dyskusję, odpowiedzi na pytania i wątpliwości Uczestników, dotyczące konkretnych przypadków.

Aby zapisać się na warsztaty można wysłać maila na info@cdsomnia.pl. Kartę zgłoszenia znajdą Państwo tutaj.
Można też zapisać się poprzez naszą stronę internetową tutaj.